Rychlý kontakt

Koberce Neuwirt
Provozní 5494
722 00 Ostrava - Třebovice

Kontaktní osoba:
Petr Neuwirt

Mobil:+420 608 889 197
Telefon:+420 608 412 012
E-mail: info@koberceneuwirt.cz

Reprezentační fotka

VZORKOVNA OTEVŘENA PO - PÁ od 13-15 hod.

Mimo otevírací dobu po tel. domluvě :

608 889 197, 608 412 012

NOVÁ ADRESA : ul. PROVOZNÍ 5646/2a, O - TŘEBOVICE

Vzorkovna

 

 


 

 


Projekt Tulipan

Renovace nemocničního pokoje v MNOF

Tato myšlenka mě napadla již před několika měsíci. Jak zvýšit v podvědomí lidí zmínku o firmě, aniž bych musel podpořit další subjekt, jako jsou reklamy v rádiích, na internetu, v tisku apod., kde peníze nemilosrdně zmizí bez jakéhokoliv účelu. Proto vznikl v květnu 2011 Projekt Tulipan.

Oslovil jsem jak drobné živnostníky v oblasti stavebnictví a interiéru tak firmy, které svým sponzorským darem projekt finančně podpoří. Na oplátku těmto firmám poskytneme reklamní plochu na neomezenou dobu v místě projektu.

Pilotní akce proběhla v červenci 2011 v Městské nemocnici v Ostravě na chirurgickém oddělení D.

Jak projekt proběhl?

Po oslovení MNOF jsme společně s panem primářem MUDr. Tomášem Mrázkem vybrali vhodný pokoj, který jsme kompletně zrekonstruovali na náklady firem, které se podílejí na Projektu Tulipan. Nemocniční pokoj splňuje veškeré požadavky na hygienické prostory a design pokoje je srovnatelný se zahraničím.

Podlahy jsme vybavily antistatickou homogenní krytinou zakončenou fabiony, sanitární prostory jsou vybaveny luxusními obklady, nábytek je vyroben na zakázku, stěny svítí novými barvami s uklidňujícími velkoplošnými obrazy, okna jsou stíněny nejmodernějšími materiály a osvětlení pokoje je zajištěno moderními svítidly.

Jistě se ptáte „A co za to?“

Tento nemocniční pokoj je označen logem Projektu Tulipan a všichni sponzoři a zúčastněné firmy jsou po celou existenci tohoto pokoje na očích pacientům na reklamní ploše umístěné přímo v tomto pokoji. Jsou tak na očích nejen pacientům , kteří budou hospitalizováni, tak i jejich návštěvám. Tím se zajistí tzv. efekt sněhové koule.

Další podmínkou, kterou bychom chtěli prosadit je, že do Projektu Tulipan nebudou moci zasahovat konkurenční firmy. Například při malování oddělení novou výmalbu obstará firma, která pokoj v rámci projektu již vymalovala. Tyto další náklady již budou účtovány za ceníkové ceny daných firem. To se však netýká běžné údržby pokoje.

Cílem projektu je ukázat, že peníze vložené do rekonstrukce pokojů jsou od drobných živnostníků několika násobně nižší než od velkých stavebních firem. Ty jen zakázku roztříští a obrovské procento částky určenou k rekonstrukcím ani na daný projekt nepoužijí.

Dalším naším přáním je samozřejmě také charitativní myšlenka celého projektu. Do budoucna bychom za podpory našich sponzorů chtěli otevřít pokoje Tulipan na dalších odděleních a dalších nemocnicích. Cílem je každý rok otevřít jeden pokoj. Vše záleží na ochotě oslovených subjektů a sponzorů.

Celkové náklady na Pokoj Tulipan se vyšplhaly na částku 86.500,- Kč.

Na prvním Projektu Tulipan se podílejí tyto firmy:

KOBERCE NEUWIRT - Zakladatel projektu, instalace podlahové krytiny, její dodávka a rekonstrukce podlahy

PIGI TEAM - zednické práce, malování

DANIEL KRČ - obklady, sádrokartony,zednické práce, stropní podhledy

STOLAŘSTVÍ MARTIN FITTL - výroba a montáž nábytku

VLASTIMIL KOLEK - Elektrikářské práce a osvětlení

NEJREKLAMA s.r.o. - velkoplošný tisk

Jiří Froněk - CATR s.r.o. - zastínění oken

WEBCONSULTING s.r.o. - výroba webových stránek www.projekttulipan.cz

 

Firmy, které projekt sponsorují:

Medicross, s.r.o

Tesařství Robert Münster

AOZ úklid, s.r.o.

Jazyková škola ,,Speak With Me,, s.r.o.

Murexin spol. s r.o.